F-MAX – Ťahač roka 2019

Turecká továreň tohto roku oslávila svoje 60. výročie, ktoré bolo korunované ich prvým ocenením „International Truck of the Year”. 

Súčasne je to povzbudením a motiváciou pre iných tureckých výrobcov vozidiel, že je to možné. Medzi európske značky dorazil vážny protivník, pretože F-MAX bol vyvinutý práve pre európsky trh. V pozadí sa objavil koncept F-Vision ktorý je schopný aj autonómnej jazdy.

Nie je tajomstvom rozšírenie prítomnosti zo súčasných 33 krajinách na 51 krajín do roku 2020 so 142 servisnými miestami.

Ford  Trucks F-MAX zvonka

Momentálne sa F-MAX vyrába s rázvorom 3,6 m, pohonom 4 × 2, ale s dvoma rozdielnymi výškami: klasický F-MAX sa vyrába s piatimi rôznymi výškami točnice v rozmedzí od 1050-1300 milimetrov, F-MAX LL má výšku točnice 980 milimetrov s pneumatickým zavesením prednej nápravy  ako aj s nastaviteľnou prednou a zadnou setlou výškou. Ako pohonnú jednotku vyvinul Ford svoj vlastný 500 HP, 2500 Nm, 12,7 litrový, šesťvalcový motor (Euro 6). Dosiahnutie úspory a rýchlej prevádzkovej teploty je vďaka vypínaniu vzduchového kompresora, variabilným vodným čerpadlom a plynulým chladiacim ventilátorom. Výkon motorovej brzdy je 400 kilowattov.

Motor Ford Trucks

Prenos výkonu zabezpečuje 12-stupňová prevodovka ZF TraXon s hospodárnym a výkonným programom, s funkciou Ecoroll v základe a voliteľným intardérom. Aktívna bezpečnosť je vylepšená adaptívnym a topografickým GPS tempomatom, monitorovaním jazdných pruhov, aktívnym systémom núdzovej brzdy, zobrazením zaťaženia nápravy a monitorovaním tlaku v pneumatikách.

Dopravcovia v základe dostanú internet na palube a balíček ConnectTruck, ktorý zahŕňa množstvo služieb: systém podpory vodiča, systém manažmentu vozového parku a diaľkovej diagnostiky, všetky relevantné prevádzkové dáta (ekonomika, servisné plány atď.) posiela do informačného systému založeného na cloudových systémoch, sleduje trasy a topografické informácie, flexibilne nastavuje spínací program, aby sa dosiahla dobrá spotreba paliva a priemerná rýchlosť.

 

Ford F-MAX zvnútra

Pracovné pohodlie vodiča a priestor na odych: ergonomická palubná doska, profesionálne sedadlá vodiča, nastaviteľné spodné lôžko, veľké ložné priestory vo vnútri a vonku a veľká chladnička pre dlhé cesty. K dispozícii je 9 matných a 6 metalických farieb, za príplatok je možné objednať aj elektrické sklopenie kabíny.    

 

 

F-MAX si môžete pozrieť od októbra v spoločnosti Delta-Truck Kft., v Szigetszentmiklóse a od 10. decembra aj na našej pobočke v Bratislave. Od decembra Vám tiež vieme vypracovať cenové ponuky kde dodacia lehota je 3 mesiace. V januári 2019 budeme mať k dispozícii aj prvé skúšobné vozidlá!

60. výročie bolo korunované ocenením

F-Vison –Budúcnosť


Zdroj: Camion Truck & Bus Magazin – KB.

2018.10,29.
bez výsledku
Vyhľadávanie