SKUPINA DELTA TUCK – VIARENT OSLAVUJE 30 ROKOV

Popredný poskytovateľ komplexných služieb trhu úžitkových, spoločnosť Delta Truck – VIARENT, oslavuje významné výročie. Svojim zákazníkom poskytuje služby už 30 rokov.

Na Slovensku aj na svojom domácom trhu v Maďarsku poskytuje služby prenájmu a predaja jazdených a nových nákladných vozidiel, nezávislý servis a podporné služby,  od súkromných osôb až po nadnárodné spoločnosti. V súčasnosti je zastúpená na trhoch troch krajín a ponukou svojich služieb sa pripravuje na vedúce postavenie v celom regióne strednej Európy. Veľký dôraz kladie skupina aj na oblasť technologických inovácií.

Rôzne segmenty, rovnaký dopyt

Široký výber služieb veľmi dobre prezentuje aj marketingová kampaň, ktorú skupina spustila na sociálnych sieťach. Ústrednou témou je otázka, čo majú spoločné prevádzkovateľ reštaurácie pripravujúci sa na letné festivaly, rodinná prepravná spoločnosť, ktorá získa veľkú zákazku, a rodina kupujúca pohovku zaberajúcu polovicu obývačky? Všetci budú potrebovať vozidlo na prepravu.

Pre mnohých je možnosť prenajať si nákladné vozidlo zatiaľ neznámou, no rast záujmu o služby spoločnosti VIARENT potvrdzuje, že záujem zo strany zákazníkov sa zvyšuje a to nielen na jej najväčšom trhu v Maďarsku, ale aj u nás na Slovensku.

Vozidlá spoločnosti VIARENT pokrývajú segmenty od malých dodávok, ku ktorým stačí štandardné vodičské oprávnenie skupiny B, až po ťažké nákladné vozidlá. Prenajať si ich môže ktokoľvek, od súkromných osôb až po nadnárodné spoločnosti, na jeden deň, jednu sezónu alebo na zmluvnom základe aj na niekoľko rokov.

„Zákazník dostane každý mesiac jednu faktúru, ktorá zahŕňa servis, poistenie a asistenciu,“ hovorí konateľ a majiteľ spoločnosti VIARENT, Péter Stefkó. Za prenájmom úžitkových vozidiel „všetko v jednom“ stojí podniková organizácia poskytujúca služby, ktoré sú v strednej Európe jedinečné. Priebežnú údržbu vozového parku, výmenu vozidiel každých 1 až 6 rokov, poistenie a ďalšie záležitosti majú na starosti tri nezávislé servisy a administratívne tímy. Skupina firiem, ktorá aktívne pôsobí v oblasti obchodovania s úžitkovými vozidlami, dokáže nakupovať s výraznými zľavami, čo sa odráža aj na výhodných cenách prenájmu spoločnosti VIARENT.

Výhradné zastúpenie Ford Trucks

Delta Truck, patriaca do rovnakej rodiny firiem ako spoločnosť VIARENT, je výhradným slovenským aj maďarským dovozcom vozidiel značky Ford Trucks. Spoločnosť vstúpila na maďarský trh v roku 2017, na Slovensko prišla v roku 2018. V tom čase na oboch trhoch dominovalo sedem veľkých značiek nákladných vozidiel. Nákladné vozidlá značky Ford Trucks si v priebehu troch rokov získali v Maďarsku 5-percentný trhový podiel. Spoločnosť okrem značky Ford Trucks predáva v Maďarsku aj nákladné vozidlá značky Isuzu, prívesy Kögel, Benalu a Mega, jazdené nákladné vozidlá a zabezpečuje tiež nezávislý servis.

Spoločnosť Delta Truck vznikla pred tridsiatimi rokmi. Založila ju skupina končiacich vysokoškolákov a opravárov kamiónov. O niekoľko rokov neskôr bola založená spoločnosť VIARENT, tá však už prekročila hranice Maďarska. Na slovenský trh vstúpila v roku 2013. Prostredníctvom franšízového partnera pôsobí aj v Srbsku. Na Slovensku si vozidlá spoločnosti VIARENT môžu zákazníci v súčasnosti prenajať v Senci, v Maďarsku v šiestich maďarských župných mestách a v Srbsku v hlavnom meste Belehrad.

„Vyrastieme na maďarskú nadnárodnú spoločnosť,“ hovorí konateľ Péter Stefkó, ktorý by okrem ďalších veľkých maďarských miest rád videl svoje prenajímané vozidlá aj na cestách Českej republiky, Rakúska a Rumunska. Príležitosť na zastúpenie značky Ford Trucks takisto vidí aj v ďalších krajinách.

Odpoveď na výzvy tejto doby

Dopravcovia majú v súčasnosti problém plánovať svoje aktivity v dlhodobom horizonte. Podľa konateľa skupiny to je dôvod, prečo sa pre menšie aj väčšie spoločnosti oplatí systém prenájmu bez akýchkoľvek viazaností. Klienti sa zbavia bremien lízingových zmlúv, nemusia mať vlastných administratívnych pracovníkov ani dielne. Prenajímateľ sleduje servisné intervaly a zabezpečuje technickú podporu, čím pomáha predchádzať alebo aspoň lacnejšie zvládnuť poruchy vozidiel aj „na konci sveta“.

Obrat spoločnosti VIARENT sa aj vďaka internetovému obchodu, ktorý sa v dôsledku pandémie koronavírusu zintenzívnil, zvýšil v roku 2020 o 10 %. Štyristo vozidiel skupiny používajú kuriérske spoločnosti, no vlani sa spustil aj maloobchodný prenájom zameraný na drobných zákazníkov. Skupina vidí v týchto oblastiach značný potenciál. Okrem geografického rastu sa chce preto rozvíjať aj v oblasti technológií: testuje elektrické dodávkové vozidlá a prenájom nákladných vozidiel chce zjednodušiť pomocou aplikácie podobnej tej, ktorú používajú poskytovatelia car sharingu.

bez výsledku
Vyhľadávanie