QUANTRON a Ford Trucks podpísali predbežnú zmluvu o spoločnom vývoji vozidiel H2 s technológiou Quantron Inside

QUANTRON a Ford Trucks podpísali predbežnú zmluvu o spoločnom vývoji vozidiel H2 s technológiou Quantron Inside

Prebehne hodnotenie, či sa do vozidiel značky Ford Trucks má integrovať mimoriadne inovatívna technológia Quantron Inside, ktorá umožní riešenia dopravy bez emisií. Cieľom tejto úzkej technickej spolupráce je rýchlejšie uvádzať na trh nákladné vozidlá s palivovými článkami H2 na základe modelu FORD F-Max.

Špecialista na udržateľnú dopravu osôb a tovaru Quantron AG a globálna značka ťažkých úžitkových vozidiel Ford Trucks podpísali predbežnú zmluvu. V rámci tejto strategickej spolupráce sa vyhodnotí, či bude do vozidiel značky Ford Trucks integrovaná technológia Quantron Inside s efektívnym dojazdom, inovatívnou e-nápravou, prispôsobeným vysokovýkonným akumulátorom, integráciou palivových článkov a nádrže, bezkonkurenčným energetickým riadením a optimálnou aerodynamikou pre maximálnu efektivitu, ktoré umožnia riešenia dopravy bez emisií. Ťažisko tejto spolupráce spočíva v ťažkých nákladných vozidlách poháňaných vodíkovými palivovými článkami.
Počas 1. fázy spolupráce so spoločnosťou Ford Trucks zaručuje QUANTRON bezproblémové prispôsobenie pokročilých nákladných vozidiel Ford, ktoré budú skonštruované v súlade s novými bezpečnostnými nariadeniami už v 1. štvrťroku 2024.
Spoluprácu medzi spoločnosťami Ford Trucks a QUANTRON definujú rozsiahle skúsenosti s integráciou riešení hnacieho ústrojenstva s nulovými emisiami do úžitkových vozidiel. Spoločnosť QUANTRON už dodala viac ako 200 vozidiel – všetky s nulovými emisiami. Hoci väčšinu z nich tvoria akumulátorové elektromobily, QUANTRON má skúsenosti aj s elektromobilmi využívajúcimi palivové články.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Quantron AG, Michael Perschke, vyhlásil: „Partnerstvo s renomovaným výrobcom vozidiel ako Ford Trucks posilňuje aj postavenie spoločnosti QUANTRON ako inovačného lídra v oblasti riešení udržateľnej dopravy a partnera pre zavedených výrobcov OEM úžitkových vozidiel.“

Technický riaditeľ spoločnosti Quantron AG, Rene Wollmann, ďalej poznamenal: „Naši partneri chcú urýchliť vývoj nákladných vozidiel poháňaných palivovými článkami a zároveň sústrediť svoje zdroje na iné oblasti. Sme etablovaní v segmente ľahkých vozidiel FCEV do 7,5 t a v segmente ťažkých nákladných vozidiel FCEV do 44 t, pričom poskytujeme našu nekompromisnú a jedinečnú technológiu a komponenty Quantron Inside. Vďaka našej úzkej technickej spolupráci sa ešte zrýchli masívne uvádzanie elektrických úžitkových vozidiel s palivovými článkami na trh.“

Vedúci predstaviteľ spoločnosti Ford Trucks, Emrah Duman, sa vyjadril takto: „Sme nadšení, že máme podporu spoločnosti Quantron ako skúseného partnera, ktorý nám pomôže dostať elektrické ťažké nákladné vozidlá s palivovými článkami k zákazníkom. Táto spolupráca sľubuje, že v budúcnosti prinesie hodnotné výsledky. Spoločnosť Ford Trucks sa zaviazala, že investuje do inovatívnych technológií, ktoré budú utvárať budúcnosť odvetvia ťažkých úžitkových vozidiel a zároveň budú v súlade s našimi cieľmi v oblasti udržateľnosti. Naším hlavným cieľom je elektrifikácia a v tesnom závese za ňou nasledujú pokroky vo vodíkovej technológii. Keďže máme k dispozícii množstvo rôznych sľubných technologických talentov a možností, darí sa nám rýchlo a úspešne napredovať.“

Toto partnerstvo upevnilo postavenie spoločnosti QUANTRON ako priekopníka v oblasti udržateľnej mobility a ešte zdôraznilo záväzok oboch spoločností k vytvoreniu zelenšej budúcnosti v sektore dopravy.

Spoločnosť Ford Trucks teda prijala záväzok dosiahnuť nulové emisie vo výrobe ťažkých úžitkových vozidiel do roka 2040 s cieľom zmierniť dopad klimatických zmien.

QUANTRON bude môcť diverzifikovať svoj sortiment ekologických riešení v oblasti mobility prostredníctvom spoločne vyvíjaných vozidiel, a vyhovieť tak rastúcemu dopytu.

Pôvodné obrázky vo vysokom aj nízkom rozlíšení nájdete tu: Tlačové správy od spoločnosti Quantron AG

O spoločnosti Quantron AG

Quantron AG je poskytovateľom platformy a odborníkom na udržateľnú mobilitu, pokiaľ ide o prepravu ľudí a tovaru, a to so zameraním na nákladné vozidlá, autobusy a dodávky s plne elektrickým hnacím ústrojenstvom a technológiou palivových článkov H2. Táto high-tech odnož renomovanej nemeckej spoločnosti Haller GmbH z Augsburgu v Bavorsku v sebe spája viac ako 140 rokov skúseností s úžitkovými vozidlami a špičkové know-how v oblasti e-mobility, vďaka čomu zaujíma postavenie globálneho partnera existujúcich výrobcov OEM.

S pomocou ekosystému Quantron-as-a-Service (QaaS) ponúka spoločnosť QUANTRON celkovú koncepciu, ktorá zahŕňa všetky aspekty hodnotového reťazca v oblasti mobility: QUANTRON INSIDE pokrýva široký sortiment nových vozidiel aj konverzií pre existujúce a ojazdené vozidlá, od dieselových cez akumulátorové až po vodíkové elektrické hnacie ústrojenstvo využívajúce mimoriadne inovatívnu technológiu QUANTRON INSIDE. QUANTRON CUSTOMER SOLUTIONS zaisťuje digitálne a fyzické popredajné riešenia s pomocou celoeurópskej siete pozostávajúcej zo 700 servisných partnerov, ako aj ponuku služieb v oblasti údržby, opráv a náhradných dielov, telematiky a cloudových riešení na diaľkovú diagnostiku a správu vozových parkov. Zákazníci dostanú individuálne riešenia: ponuky prenájmu, financovania a lízingu, ako napríklad školiace kurzy a workshopy v Akadémii QUANTRON. V budúcnosti QUANTRON ENERGY & POWER STATION zrealizuje výrobu zeleného vodíka a zelenej elektriny v rámci platformy. Z tohto dôvodu spojila spoločnosť Quantron AG sily so silnými globálnymi partnermi. Toto spojenie za čistú dopravu zároveň tvorí dôležitý krok k dodávke vozidiel s potrebnou zelenou infraštruktúrou pre nabíjanie a tankovanie H2.

QUANTRON má niekoľko základných hodnôt: <bi>spoľahlivosť, energickosť, odvaha</bi>. Tím odborníkov u tohto nositeľa inovácií v oblasti e-mobility sa výraznou mierou podieľa na vzniku udržateľnej a ekologickej prepravy osôb a tovaru. Ďalšie informácie nájdete na adrese www.quantron.net.

Navštívte stránky spoločnosti Quantron AG na sociálnych sieťach LinkedIn a YouTube.

O spoločnosti Ford Trucks:

Ford Trucks, jediná značka ťažkých nákladných vozidiel spoločnosti Ford, vyrába široký sortiment vozidiel vrátane ťahačov návesov, stavebných vozidiel a dodávkových nákladných vozidiel s hmotnosťou nad 16 ton. Náš model F-MAX, ktorý v roku 2019 získal ocenenie „International Truck of the Year (IToY)“, si vybudoval skvelú povesť a je po ňom vysoký dopyt po celom svete. Medzinárodná produktová stratégia spoločnosti Ford Trucks je založená na overenej kvalite, odolnosti a úspornosti úžitkových vozidiel Ford a na prísľube najnižších celkových nákladov spojených s vlastníctvom. V spoločnosti Ford Trucks spájame viac ako polstoročie skúseností v oblasti konštrukcie a výroby so znalosťami vývoja produktov pre konkrétne trhy, ktoré využívame pri návrhu hlavných komponentov našich vozidiel vrátane úplne nových motorov. V súčasnosti pôsobíme v Európe, na Blízkom východe, v Afrike a v Spoločenstve nezávislých štátov a pokračujeme v rozširovaní našej medzinárodnej siete na 3 kontinentoch. Státisíce nákladných vozidiel po celom svete sa každý deň vydávajú na cestu s istotou, ktorú im poskytuje značka Ford. Ďalšie informácie o spoločnosti Ford Trucks a jej produktoch v celosvetovom meradle nájdete na lokalite www.fordtrucksglobal.com.

Váš kontakt:

Jörg Zwilling, riaditeľ globálnej komunikácie a obchodného rozvoja v spoločnosti Quantron AG, j.zwilling@quantron.net
Stephanie Miller, oddelenie marketingu a komunikácie spoločnosti Quantron AG, press@quantron.net
Gökçe Demirel, vedúca pre podnikovú značku Ford Otosan, gdemire3@ford.com.tr

bez výsledku
Vyhľadávanie