PRVÝ F-MAX VO FLOTILE KOPEX TRANS

Dopravná spoločnosť Kopex Trans si koncom októbra prebrala v nových priestoroch spoločnosti Delta-Truck, importéra vozidiel Ford Trucks, svoj prvý ťahač F-MAX.

Ten sa pridá do flotily 26 vozidiel, ktorú v súčasnosti Kopex Trans prevádzkuje. A postaví ho hneď pred veľmi zodpovednú úlohu – bude ťahať mraziarenský náves a plniť úlohy, pri ktorých ide o čas a spoľahlivosť je extrémne dôležitá.

F-MAX zaujal

Nový ťahač, ktorý sa postupne udomácňuje na slovenských cestách, oslovil aj konateľa spoločnosti Kopex Trans, Patrika Kobzu. „Kolega – dopravca mal F-MAX zapožičaný na skúšku, tak som sa ho opýtal, či sa v ňom môžem previezť a vyskúšať si ho,“ hovorí.

Kolega súhlasil a F-MAX zaujal Patrika Kobzu natoľko, že sa začal zaoberať myšlienkou jeho kúpy. „Je to veľmi tiché, komfortné, pohodlné auto, nie je nič, čo by som mu mohol vytknúť. Zaujalo ma natoľko, že som zašiel do Ford Trucks a s predajcom Viktorom Holíkom sme sa dohodli na zapožičaní demo vozidla. S demo ťahačom sme absolvovali našu štandardnú trasu, ktorá nám potvrdila, že spotreba aj jazdné vlastnosti sú porovnateľné s prestížnymi značkami, ktoré máme vo flotile.“

Okrem nich vyzdvihol konateľ spoločnosti aj výbavu, ktorá sa podľa jeho slov môže rovnať s najlepšími. “Výbava tohto auta nie je dobrá, je doslova výborná. Môže sa bez problémov postaviť tým najdrahším autám.”

Silné argumenty v prospech Ford Trucks

Okrem dobrých jazdných vlastností a bohatej výbavy je však pre dopravcu dôležitá aj kvalitná servisná sieť a touto otázkou sa dôkladne zaoberali aj v Kopex Trans. „Jedna z prvých vecí, ktoré mi napadli, keď sa mi zapáčil F-MAX, bola ´ale čo servis?´ Jedna vec je mať fajn auto, ale aj to najlepšie auto sa môže pokaziť a čo potom? Preto som sa začal zaujímať o servisnú sieť a zistil som, že súčasná už existujúca servisná sieť má veľmi dobré pokrytie v rámci Európy, kde jazdíme najviac. Keď nám k tomu navyše bola ponúknutá trojročná plná garancia vrátane servisu a odťahu v celej Európskej únii, z môjho pohľadu už nebolo veľmi o čom uvažovať,“ opisuje Patrik Kobza.

Krst ohňom

O jeho dôvere voči ťahaču F-MAX svedčia aj plány, ktoré s ním má. „Toto auto bude jazdiť s chladiarenským návesom, kde používame naše najlepšie vozidlá. Sú prakticky nonstop vyťažené, jazdia cez kopcovité úseky Českej republiky aj Nemecka a keďže ide o tepelne regulovaný tovar, hrá sa aj o čas a spoľahlivosť je nevyhnutná.“

Dobrý prvý dojem si plánuje v praxi overiť aj sám. „Necháme auto pár mesiacov jazdiť a aj ja sám na ňom chcem absolvovať nejaké trasy, aby som si na neho vedel urobiť vlastný názor. Robil som to tak aj v minulosti s inými značkami a osvedčilo sa mi to,“ uzatvára Patrik Kobza.

Citát:

„Keď sme F-MAX priniesli na firmu, hneď za mnou prišli traja vodiči, že by ho chceli.“ Patrik Kobza, konateľ

bez výsledku
Vyhľadávanie