Oceňovaný f-max pokoril rýchlostný rekord na zamrznutom jazere bajkal

OCEŇOVANÝ F-MAX POKORIL RÝCHLOSTNÝ REKORD NA ZAMRZNUTOM JAZERE BAJKAL

OCEŇOVANÝ F-MAX POKORIL RÝCHLOSTNÝ REKORD NA ZAMRZNUTOM JAZERE BAJKAL

Značka Ford Trucks, ktorá si získala svetovú pozornosť  vďaka svojmu ťahaču F-MAX – víťazovi ocenenia “International Truck of the Year” (IToY) 2019 a “Truck of the Year” v Rusku – opäť zažiarila na rýchlostnom festivale, ktorý sa konal na jazere Bajkal v Rusku. F-MAX sa stal prvým ťahačom, ktorý sa zúčastnil podujatia Dni rýchlosti na zamrznutom jazere Bajkal a vo svojom segmente prekonal rýchlostný rekord na zamrznutom jazere.

Na pevných základoch viac ako polstoročnej skúsenosti a dynamického vývoja produktov v oblasti ťažkých nákladných vozidiel zanechala značka Ford Trucks so svojim držiteľom ocenenia International Truck of the Year 2019, ťahačom F-MAX, ďalšiu výraznú stopu.

Zúčastnila sa tohtoročnej edície podujatia Dni rýchlosti na zamrznutom jazere Bajkal a jej ťahač Ford Trucks F-MAX, ktorý šoféroval ruský pretekár a bývalý šampión závodov rallye Ilona Nakutis, prekonal rýchlostný rekord.

F-MAX tak zanechal svoju stopu v segmente ťažkých úžitkových vozidiel dosiahnutím maximálnej rýchlosti 134 km/h na zamrznutom jazere. V teste brzdenia z rýchlosti 80 km/h na ľade F-MAX dokázal zabrzdiť na dráhe 169.45 metrov.

„Ford Trucks F-MAX nielen že dosiahol nový rýchlostný rekord, ale prekonal aj naše očakávania,” povedal Andrej Leontiev, organizátor podujatia a 18-násobný ruský šampión v motoršporte. „Chceme pokračovať v našej spolupráci a dúfame, že táto unikátna skúsenosť bude prínosná aj pre značku Ford Trucks,” dodal Leontiev.

Ak chcete vidieť video, ako ťahač F-MAX prekonal rýchlostný rekord na zamrznutom jazere, nájdete ho na tejto stránke: https://www.youtube.com/watch?v=Vo2NIVNt3ic

Dni rýchlosti na zamrznutom jazere Bajkal sú každoročným podujatím, ktoré sa koná pod záštitou FIA (International Automobile Federation) a RAF (Russian Automobile Federation). S najväčšou hĺbkou 1,642 metrov je jazero Bajkal, ktoré sa nachádza na Sibíri, najhlbším jazerom na svete.

O spoločnosti Ford Trucks:

Ford Trucks je jedným z najväčších medzinárodných výrobcov ťažkých nákladných vozidiel na svete. Vyrábame rad vozidiel vrátane ťahačov, stavebných nákladných vozidiel a distribučných nákladných vozidiel s hmotnosťou nad 16 ton. Náš F-MAX ocenený titulom „Medzinárodné nákladné vozidlo roka 2019 (IToY)“ získal ohlas u kritikov a vysoký globálny dopyt. Úžitkové vozidlá Ford majú dlhodobú povesť kvalitných, spoľahlivých a efektívnych úžitkových vozidiel. Táto povesť je základom našej medzinárodnej produktovej stratégie. V spoločnosti Ford Trucks kombinujeme viac ako polstoročie skúseností z dizajnu a výroby s odbornými znalosťami v oblasti vývoja špecifických produktov pre každý trh, aby sme vytvorili hlavné komponenty našich vozidiel, vrátane ich inovatívnych nových motorov. V súčasnosti pôsobíme v Európe, na Strednom východe, v Afrike, Rusku a krajinách CIS a pokračujeme v rozširovaní našej medzinárodnej siete na troch kontinentoch. Státisíce nákladných vozidiel po celom svete vyrážajú každý deň na cesty s dôverou, ktorú poskytuje spoločnosť Ford. Viac informácií o spoločnosti Ford Trucks a jej globálnych produktoch nájdete na www.fordtrucks.sk.

bez výsledku
Vyhľadávanie