Medzinárodný ťahač roka 2019! Taký je nový F-MAX

Nový ťahač Ford F-Max je vo všetkých ohľadoch vhodný pre potreby medzinárodnej nákladnej dopravy. Kompletne novovyvinuté vozidlo s výkonom 500 konských síl sa môže pochváliť priestrannou vysokou kabínou, priestranným úložným priestorom, pohodlnou posteľou, ergonomickým sedadlom vodiča, najmodernejšou prístrojovou doskou, pokročilým systémom podpory vodiča a plným sieťovým pripojením.

F-MAX nesie svoje meno po legendárnej F sérií značky Ford a vyniká svojou veľkosťou, vysokou úrovňou komfortu a životnosťou. Tieto atribúty pomohli modelu F-MAX vyhrať prestížne ocenenie International Truck of the Year. Porota bola zložená z popredných odborných novinárov z 23 európskych krajín, pričom vykonala prísny hodnotiaci proces s cieľom vybrať si medzinárodný ťahač roka. Po vykonaní testovacích jázd v rôznych režimoch a podmienkach a po statických testoch F-MAX absolvoval dôkladné posúdenie pokrývajúce kľúčové kritériá, ako sú technologické inovácie, pohodlie, bezpečnosť, ovládateľnosť, spotreba paliva, environmentálny vplyv a celkové náklady na vlastníctvo (TCO). F-Max dosiahol najvyšší počet bodov, čím sa umiestnil pred svojimi konkurentmi, a získal ocenenie „Medzinárodný ťahač roka 2019“.

Prestížne  ocenenie  v  kategórii  ťažkých  nákladných vozidiel odovzdal predseda poroty International Truck of the Year (IToY) Gianenrico Griffini generálnemu riaditeľovi spoločnosti Ford Otosan, Haydar Yenigün-u, v stánku spoločnosti Ford Trucks na autosalóne úžitkových vozidiel IAA 2018 v Hannoveri

Za novým modelom sú tisícky hodín testov a milióny kilometrov. F-MAX bol navrhnutý a testovaný 500 inžiniermi Ford Otosan počas piatich rokov. Testy boli vykonané v 11 krajinách na štyroch kontinentoch s použitím 233 prototypov. Tie zahŕňali 15 500 hodín laboratórnych testov a päť miliónov kilometrov testovania na cestách.

„Ford Trucks má veľmi náročné sľuby. Keďže hovoríme o Sharing the load – zdieľaní nákladov, ako sľubu značky, zaväzujeme sa pochopiť potreby zákazníkov a zdieľať všetky druhy záťaže/nákladu, ktoré môžu mať,“ povedal Haydar Yenigün, generálny riaditeľ spoločnosti Ford Otosan.

„Nový ťahač sme vyvinuli podľa princípov spoločnosti Ford: pohodlie, výkon, efektívnosť a technológia. Aby sme sa ubezpečili, že dizajn zaručuje čo najviac z hľadiska efektívnosti a praktickosti, každú časť a každý detail sme skúmali znova a znova,“ hovorí Otosan.

Na plenárnom zhromaždení ČESMAD Slovakia v Demänovskej Doline bola možnosť pozrieť si modrý ťahač Ford F-Max. Mnohí si chceli nové vozidlo vyskúšať aj na dlhší čas. A tak Delta-Truck od začiatku januára ponúka F-Max dopravcom v demoverziách na testovanie.

bez výsledku
Vyhľadávanie