Ford Trucks získava novú cestu v rámci eurázijského „centrálneho koridoru“ vďaka novému distribútorovi v Kazachstane

Ford Trucks získava novú cestu v rámci eurázijského „centrálneho koridoru“ vďaka novému distribútorovi v Kazachstane

Globálna značka ťažkých úžitkových vozidiel Ford Trucks rozširuje svoju ponuku služieb pre medzinárodných zákazníkov prostredníctvom nového distribútora Turbo Trucks Kazakhstan v Kazachstane, ktorý jej otvára dôležitú cestnú dopravnú bránu v Eurázii. Cieľom spoločnosti Ford Trucks je poskytovať spoľahlivé a vysokokvalitné služby na rôznych trhoch pozdĺž „stredného koridoru“, čo je kľúčová trasa medzinárodného obchodu známa ako novodobá Hodvábna cesta.

Globálna značka ťažkých úžitkových vozidiel Ford Trucks bude aj naďalej poskytovať služby všetkým svojim medzinárodným zákazníkom, teraz s ešte širším záberom vďaka novému distribútorovi Turbo Trucks Kazakhstan v Kazachstane, ktorý jej otvára cestnú dopravnú bránu v Eurázii. Turbo Trucks Kazakhstan je súčasťou skupiny TH Group, ktorá už viac ako 25 rokov zastupuje popredné svetové automobilové značky, a má rozsiahle zázemie v odvetví nákladnej dopravy a prevádzkuje rôznorodé automobilové podniky v 9 krajinách Európy a Ázie.

Ford Trucks si svojimi aktivitami na strategicky významnom trhu v Kazachstane získa vplyv na najdlhšom úseku „stredného koridoru“, ktorý je známy aj ako „novodobá Hodvábna cesta“. Ide o infraštruktúrnu a obchodnú iniciatívu vytvorenú s cieľom zvýšiť prepojenosť a podporiť ekonomickú spoluprácu medzi eurázijskými krajinami.

Vďaka veľkej rozlohe Kazachstanu, ktorá zodpovedá takmer polovici Európskej únie, bude Ford Trucks môcť poskytovať spoľahlivé a vysokokvalitné služby.

Kazachstan vzhľadom na túto cestu spájajúcu Európu s Áziou uzatvoril aj mnohé partnerstvá s Európskou úniou. Táto krajina tvorí významnú dopravnú križovatku, pokiaľ ide o cesty do a z Európy.

Ford Trucks začne v Alma-Ate aktivitami, ako je predaj, popredajný servis a servis náhradných dielov. V nasledujúcich dvoch rokoch sa potom rozšíri do ďalších piatich miest, ktoré vynikajú komerčnou a baníckou činnosťou, takže do roka 2025 bude pôsobiť v šiestich významných mestách.

Emrah Duman: „Sme si istí, že naša spolupráca prinesie zákazníkom špičkové riešenia“

K formálnemu uzatvoreniu spolupráce medzi spoločnosťami Ford Trucks a Turbo Trucks Kazakhstan došlo 31. augusta 2023 slávnostným podpísaním zmluvy, na ktorom sa zúčastnili členovia výkonného výboru a zástupcovia.

 

Vedúci predstaviteľ spoločnosti Ford Trucks, Emrah Duman, pri tejto slávnostnej príležitosti vyhlásil: „Sme radi, že môžeme spolu s týmto novým a mimoriadne vzácnym partnerom pomôcť trhu s ťažkými úžitkovými vozidlami v Kazachstane. Kazachstan urobil veľký krok smerom k dosiahnutiu významného vplyvu na novodobej Hodvábnej ceste. Pokiaľ ide o samotnú rozlohu, naše služby majú obrovský geografický záber. Vďaka tomuto strategickému kroku môžeme poskytovať lepšie služby našim medzinárodným zákazníkom a ponúknuť im spoľahlivý popredajný servis či jednoduchý prístup k náhradným dielom. Kazachstan ponúka ohromné príležitosti a my sme presvedčení, že toto partnerstvo prinesie úspech a rast obom stranám, ktoré svojim zákazníkom zabezpečia špičkové riešenia.“

bez výsledku
Vyhľadávanie