Ford Trucks vstupuje do Nemecka, na najväčší európsky trh nákladných vozidiel

So vstupom do Nemecka, na najväčší trh nákladných vozidiel v Európe, značka Ford Trucks naďalej expanduje do celého sveta.

Po rozšírení svojej distribučnej siete do Portugalska, Španielska, Talianska, Belgicka a Luxemburska v rámci medzinárodnej expanzie teraz značka Ford Trucks vstúpila na nemecký trh, čím pokračuje vo svojom strategickom pláne rastu naprieč kontinentom.

Dave Johnston, zástupca generálneho riaditeľa spoločnosti Ford Otosan, poznamenal, že značka Ford Trucks je na najlepšej ceste expandovať naprieč celou Európou: „Nemecko je najväčší európsky trh nákladných vozidiel, a to má pre rast značky Ford Trucks strategický význam. Vidíme tu obrovské príležitosti a s medzinárodne oceneným ťahačom návesov F-MAX a inými modelmi, ktoré poskytujú tie najefektívnejšie dopravné riešenia, máme za cieľ poskytovať našim klientom kvalitu.“

Značka Ford Trucks predstavuje kombináciu vyše 60-ročnej histórie a odborných skúseností vo výrobe nákladných vozidiel s možnosťami vývoja produktov. Ako jediné celosvetové centrum výroby ťažkých nákladných vozidiel značky Ford predstavuje značka Ford Trucks nové modely, ktoré ovplyvňujú globálny trh. Po úspešných štartoch na trhoch v Portugalsku, Španielsku, Taliansku, Belgicku a Luxembursku značka Ford Trucks naďalej globálne expanduje vstupom na najväčší trh nákladných vozidiel v Európe, do Nemecka.

V medzinárodnej oblasti vidí Ford Trucks silný dopyt po inovatívnych technológiách a rade produktov, ktoré ponúka, a to predovšetkým po modeli F-MAX, výhercovi ocenenia International Truck of the Year (ITOY) 2019. Vstup na nemecký trh predstavuje strategicky významný krok k rozšíreniu značky Ford Trucks naprieč celou západnou Európou. V rámci svojej činnosti v Nemecku spolupracuje značka Ford Trucks so spoločnosťou Stegmaier Group, distribútorom s vyše storočnými skúsenosťami a rozsiahlymi odbornými znalosťami v automobilovom priemysle.

Značka Ford Trucks bude v Nemecku lokálne pôsobiť pod názvom F-Trucks Deutschland GmbH, pričom bude ťažiť z rozsiahlych odborných znalostí a skúseností svojej materskej spoločnosti v predaji a popredajných službách ťažkých nákladných vozidiel, ale aj v leasingu, servisnej činnosti, predaji jazdených vozidiel a výcviku vodičov.

„Nemecký trh je v plánoch globálnej expanzie značky Ford Trucks kľúčový.“

Dave Johnston, zástupca generálneho riaditeľa spoločnosti Ford Otosan, poznamenal, že globálna pandémia Ford Trucks zo získavania nových distribútorov na kľúčových trhoch, ako súčasť globálnej expanzie spoločnosti, nezastavila:

„Ako celosvetové centrum výroby ťažkých nákladných vozidiel značky Ford sme nadšení, že zásadne zlepšujeme kvalitu vozidiel, ktoré v Turecku vyvíjame a vyrábame. Model F-MAX, výherca ocenenia ITOY, je impozantným ukazovateľom toho, ako ďaleko sme to vo výrobe, dizajne, technológiách a možnostiach vývoja vozidiel dotiahli. Nášmu ťahaču návesov F-MAX sa vďaka jeho technológiám, dizajnu a výkonu dostalo zo všetkých zainteresovaných strán segmentu ťažkých nákladných vozidiel toľko uznania, že sme naše plány expandovania z dôvodu vysokého dopytu z Európy zintenzívnili. Naša organizácia sa rozšírila do Poľska, Litvy, Portugalska a Španielska, neskôr do Talianska, Belgicka a Luxemburska. Sú to trhy, na ktorých zaznamenávame vysoký dopyt. Sme hrdí na to, že expandujeme do Nemecka, ktoré je pre naše plány rastu naprieč kontinentom strategicky významné.“

Zameraní na celú Európu

Johnston dodal, že pokrytie viacerých európskych trhov významne prispeje ku globálnej expanzii značky Ford Trucks: „V Nemecku vidíme pre značku Ford Trucks obrovské príležitosti. Cieľom je poskytnúť novým zákazníkom kvalitu, ktorá za pomoci našich modelov ponúkne tie najefektívnejšie dopravné riešenia. Rozširovanie naprieč Európou má dôležitý potenciál pre naše stratégie rastu, a preto v ňom budeme aj naďalej pokračovať. V rozmedzí troch rokov plánujeme pokryť celú Európu, čím zvýšime počet krajín, v ktorých máme zastúpenie, až na 55.“

Ford Trucks kráča naproti udržateľnej budúcnosti v segmente ťažkých nákladných vozidiel

Značka Ford Trucks sa v Európe usiluje byť lídrom v oblasti udržateľných dopravných technológií budúcnosti a pracuje na tom, aby v tejto oblasti dosiahla celosvetový úspech. V súvislosti s týmito snahami sa značka Ford Trucks stala jedným zo siedmich vedúcich výrobcov ťažkých nákladných automobilov, ktorí podpísali spoločné vyhlásenie Združenia európskych nákladných automobilov ACEA o prechode k bezemisnej cestnej nákladnej doprave. Podpísanie tohto spoločného vyhlásenia dokazuje záväzok značky Ford Truck dosiahnuť nulové emisie vo výrobe ťažkých nákladných vozidiel do roku 2040.

bez výsledku
Vyhľadávanie