Ford Trucks ponúka dizajn, technológiu a bezpečnosť so svojou novou sériou F-LINE

Ford Trucks ponúka dizajn, technológiu a bezpečnosť so svojou novou sériou F-LINE

Táto nová séria s moderným dizajnom v troch segmentoch – cestné nákladné vozidlá, stavebné nákladné vozidlá a odťahovacie vozidlá – ponúka zákazníkom efektivitu a maximálnu bezporuchovú prevádzku vďaka technológii prepojených vozidiel a vysokému výkonu.

Globálna značka ťažkých úžitkových vozidiel Ford Trucks predstavila na podujatí v tureckom meste Antalya svoju novú sériu F-LINE. Séria F-LINE navrhnutá a vyvinutá spoločnosťou Ford Trucks zaujme svojimi technológiami prepojených vozidiel, pokročilými bezpečnostnými funkciami, ale aj komfortom a moderným dizajnom.

Spoločnosť Ford Trucks sa pri tvorbe dizajnu série F-LINE inšpirovala mottom „Pomáhame vám s nákladom“, pričom vychádzala z analýzy trhu a požiadaviek zákazníkov. V snahe prinášať zákazníkom efektivitu, spokojnosť a spoľahlivosť na každej úrovni môže spoločnosť vďaka tejto inovatívnej a univerzálnej sérii poskytovať svoje služby širšiemu spektru zákazníkov v oblasti ťažkých úžitkových vozidiel.

Tento nový sortiment zahŕňa tri segmenty: cestné nákladné vozidlá, stavebné nákladné vozidlá a odťahovacie vozidlá – všetky s vysokým výkonom.

Duman: „V spoločnosti Ford Trucks budeme našim zákazníkom aj naďalej ponúkať výkonné riešenia a technológie novej generácie“

Emrah Duman, vedúci predstaviteľ spoločnosti Ford Trucks, zdôraznil skutočnosť, že spoločnosť ponúka inovácie svojich produktov a služieb, aby „tvorila hodnoty pomocou najefektívnejších prepravných riešení“.

Duman vyhlásil: „Každý rok dosahujeme v Turecku a na ostatných medzinárodných trhoch čoraz väčšie úspechy. Rast našej značky bude ďalej napredovať vďaka inováciám nášho portfólia produktov a ponúkaných technológií. S novou sériou F-LINE, vytvorenou na základe spätnej väzby od spotrebiteľov, prinášame inovácie, ktoré zvyšujú komfort a výkon vozidiel. Zákazníkom ponúkame pohodlnejší zážitok z jazdy vďaka technológii prepojených vozidiel a vylepšeným bezpečnostným technológiám. V spoločnosti Ford Trucks budeme aj naďalej vytvárať efektívne riešenia a ponúkať našim zákazníkom špičkové technológie.“

Nová séria F-LINE je efektívnejšia vďaka technológii prepojených vozidiel

Pomocou systému ConnecTruck, ktorý je taktiež súčasťou ponúkanej série F-LINE, môžu zákazníci kedykoľvek nadviazať spojenie so svojimi vozidlami prostredníctvom webového portálu alebo vlastného mobilného telefónu. Vďaka monitorovaniu vozidiel na mape rýchlo získajú aktuálne údaje o vozidlách a predchádzajúce záznamy o používaní vozidla. Výsledkom sú efektívne riešenia, ktoré zvýšia bezporuchovú prevádzku vozidiel na 100 % a zabezpečia optimálny výkon, ako napríklad vzdialená diagnostika a aktualizácie softvéru vďaka technológiám prepojených vozidiel. Monitorovanie stavu vozidiel spoločnosti Ford Trucks prebieha na diaľku v reálnom čase. S využitím tejto technológie dokáže spoločnosť Ford Trucks okamžite monitorovať údaje o vozidlách. Cieľom je predĺžiť prevádzkové časy a zasiahnuť pomocou algoritmov prediktívnej diaľkovej diagnostiky ešte predtým, než vozidlá zostanú nepojazdné na ceste.

Dizajn inšpirovaný modelom F-MAX

Dizajn kabíny a exteriéru série F-LINE, inšpirovaný modelom F-MAX, vznikol v záujme vylepšenia ergonómie, komfortu a efektivity.
Dizajn interiéru kladie dôraz na optimálny komfort a kvalitu, zatiaľ čo dizajn exteriéru zabezpečuje štýlový, dynamický a výrazný vzhľad.

Jazdný komfort zvyšuje 9-palcový multimediálny displej, ktorý vodičom umožňuje ovládať rôzne funkcie vo vozidle, vynovené materiály sedadiel, nový volant a ovládacie tlačidlá. Vynovená maska chladiča, nárazník, svetlomet, blatníky, dvere a obloženie spätných zrkadiel predstavujú spojenie výkonu a štýlu, pričom zároveň zvyšujú ergonómiu, keďže uľahčujú nastupovanie a vystupovanie z vozidla s novým dizajnom.

Bezpečná jazda s podporou najnovších technológií

Séria F-LINE navyše ponúka dokonalé potešenie z jazdy, ktoré ešte umocňujú bezpečnostné technológie.
Systém informovania o mŕtvych uhloch, zadná kamera, rozpoznávanie dopravných značení, systém monitorovania tlaku v pneumatikách, signál núdzového zastavenia a zablokovanie vozidla v prípade detekcie alkoholu sa postarajú o to, aby bola každá cesta bezpečná.

Asistent upozornenia pred zrážkou s detekciou chodcov, inteligentný adaptívny tempomat s funkciou Stop & Go, automatické diaľkové svetlá a upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu poskytujú vodičom bezpečnejší a príjemnejší zážitok z jazdy.

Spoločnosť Ford Trucks prijala záväzok, že do roka 2040 budú jej portfólio produktov tvoriť výhradne vozidlá s nulovými emisiami. V súlade s týmto cieľom spoločnosť postupuje podľa pripraveného plánu transformácie týkajúceho sa vývoja bezemisných, prepojených a autonómnych ťažkých úžitkových vozidiel pod názvom „Generation F“. Od februára 2024 bude možné sériu F-LINE zakúpiť tak v Turecku, ako aj na zahraničných trhoch.

Nová limitovaná edícia modelu F-MAX odmeneného cenou ITOY: F-MAX Select

Spoločnosť Ford Trucks predstavila v Antalyi aj model F-MAX Select, ktorý predstavuje novú limitovanú verziu modelu F-MAX, ktorý získal ocenenie „International Truck of the Year 2019 (ITOY)“ v počte iba 400 kusov. F-MAX Select pozdvihne zážitok z jazdy na jedinečnú úroveň vďaka spojeniu bohatých dizajnových detailov s pokročilou technológiou a komfortom.

O spoločnosti Ford Trucks:

Ford Trucks, jediná značka ťažkých nákladných vozidiel spoločnosti Ford, vyrába široký sortiment vozidiel vrátane ťahačov návesov, stavebných vozidiel a dodávkových nákladných vozidiel s hmotnosťou nad 16 ton. Náš model F-MAX, ktorý v roku 2019 získal ocenenie „International Truck of the Year (IToY)“, si vybudoval skvelú povesť a je po ňom vysoký dopyt po celom svete. Medzinárodná produktová stratégia spoločnosti Ford Trucks je založená na overenej kvalite, odolnosti a úspornosti úžitkových vozidiel Ford a na prísľube najnižších celkových nákladov spojených s vlastníctvom.

V spoločnosti Ford Trucks spájame viac ako polstoročie skúseností v oblasti konštrukcie a výroby so znalosťami vývoja produktov pre konkrétne trhy, ktoré využívame pri návrhu hlavných komponentov našich vozidiel vrátane úplne nových motorov. V súčasnosti pôsobíme v Európe, na Blízkom východe, v Afrike a v Spoločenstve nezávislých štátov a pokračujeme v rozširovaní našej medzinárodnej siete na 3 kontinentoch. Státisíce nákladných vozidiel po celom svete sa každý deň vydávajú na cestu s istotou, ktorú im poskytuje značka Ford. Ďalšie informácie o spoločnosti Ford Trucks a jej produktoch v celosvetovom meradle nájdete na lokalite www.fordtrucksglobal.com.

bez výsledku
Vyhľadávanie