FORD TRUCKS F-MAX BLACK LINE V SENCI

FORD TRUCKS F-MAX BLACK LINE V SENCI

Ťahač Ford Trucks F-MAX dostal svoju prvú limitovanú edíciu. Volá sa Black Line, vyrobí sa z nej iba 250 kusov a na krátko ju bolo možné vidieť aj v seneckom sídle značky Ford Trucks.

Ako už samotný názov napovedá, prvkom v exteriéri aj interiéri dominuje čierna farba. Navyše, majú športový nádych, pretože celá edícia je inšpirovaná pôsobením značky Ford Trucks vo svete motoršportu, napríklad v seriáli pretekov World Rally Championship.

Zvonku je kabína v pútavej sivej farbe štýlovo doplnená čiernymi pásmi s modrým lemom. Po bokoch aj na medzinápravových plastoch sú takisto čierne polepy a čierny podklad majú aj LED svetlomety, schody vedúce do kabíny, disky kolies a spätné zrkadlá. Na dverách nájdete poradové číslo vyrobeného vozidla, čo je ďalší znak toho, že ide o jedinečný ťahač. Senecký exemplár mal poradové číslo deväť.

Čierna dominuje aj v interiéri: volant je potiahnutý kvalitnou čiernou kožou s modrým prešívaním a jeho stred je označený modrým pásikom, tak, ako to poznáme zo športových áut. Kľučky otvárania dverí aj pás na palubnej doske majú luxusne no zároveň elegantne vyzerajúci zrkadlový efekt, pri ktorom sa ale nemusíte báť, že na ňom bude vidieť každý odtlačok. Za zmienku stoja takisto horné odkladacie priestory, ktoré opäť v čiernej farbe perfektne dopĺňajú celý interiér kabíny.

Palubná doska, A-stĺpiky, podlaha, posteľ aj horné odkladacie priestory sú taktiež ladené do čiernej. Špeciálnu pozornosť si zaslúžia sedadlá a to nielen kvôli farbe, ale najmä kvalite povrchovej úpravy. Sú potiahnuté rovnakým materiálom, ako sedadlá v športovej legende, Forde Mustang.

F-MAX Black Line však neohúri iba dizajnom. Najmä vodičov určite poteší výbava, ktorou každý kus z limitovanej edície disponuje. Nájdeme tu systém ConnectTruck, prediktívny adaptívny tempomat, systém varovania pred opustením jazdného pruhu (LDWS), elektronickú parkovaciu brzdu, funkciu Eco Roll s režimom Eco+, uzávierku diferenciálu, systém monitorovania tlaku v pneumatikách či dokonca adaptér pre pripojenie na internet.

Technické údaje:

Konfigurácia náprav 4×2
Kabína široká 2,5 m
Motor Ecotorq 12,7 l
Prevodovka ZF12TX2620
Max. výkon 500 k
Max. krútiaci moment 2 500 Nm
Emisná norma Euro 6D
Nádrž 600 l + ďalšia 450 l nádrž ako opcia
Rázvor 3 600 mm
bez výsledku
Vyhľadávanie