Ford Trucks a Einride podpísali predbežnú zmluvu pre budúci vývoj produktov

Ford Trucks a Einride podpísali predbežnú zmluvu pre budúci vývoj produktov

Spoločnosť Ford Trucks, ktorá vyvíja ťažké úžitkové vozidlá budúcnosti pre dopravné riešenia s nulovými emisiami, podpísala predbežnú zmluvu so spoločnosťou Einride, ktorá sa zaoberá technológiami nákladnej mobility.
Spoločnosť Ford Trucks, globálna značka pôsobiaca v rámci spoločnosti Ford Otosan, podpísala predbežnú zmluvu so spoločnosťou Einride, ktorá sa zaoberá technológiami nákladnej mobility, s cieľom posúdiť integráciu elektrických vozidiel Ford do flotily elektrických vozidiel Einride a preskúmať možnosti spoločného vývoja autonómnych produktov.

Ford Trucks je jediná globálna značka ťažkých úžitkových vozidiel spoločnosti Ford, ktorá nadväzuje na úspešné partnerstvo spoločností Ford Motor Company a Ford Otosan s viac ako polstoročnými skúsenosťami s dynamickým vývojom produktov.

V rámci spoločného posúdenia chcú spoločnosti Ford Trucks a Einride využiť svoje prednosti vo výrobe, inovatívne technológie a vedúce postavenie v odvetví, aby vytvorili novú generáciu vozových parkov využívajúcich najnovšie technológie. Popri vozidlách s nulovými emisiami uhlíka, ktoré Ford Trucks plánuje uviesť na trh v budúcnosti, sa v spolupráci so spoločnosťou Einride rozvinú nové oblasti spolupráce pri vývoji a výrobe elektrických a autonómnych ťažkých úžitkových vozidiel. Potenciálne partnerstvo má prispieť k zníženiu prevádzkových nákladov a emisií CO2 v cestnej doprave a zároveň zvýšiť produktivitu vozového parku.

Güven Özyurt: „Naše elektrické nákladné vozidlá a technológie novej generácie zaujmú svoje zaslúžené miesto vo vozových parkoch Einride.“

„Budúcnosť tvoríme s pomocou našich technológií novej generácie, ktoré pokrývajú všetky segmenty od ľahkých úžitkových vozidiel až po ťažké úžitkové vozidlá,“ povedal Güven Özyurt, generálny riaditeľ spoločnosti Ford Otosan. „Ambiciózna vízia spoločnosti Ford Trucks, jedinej globálnej značky Ford pre ťažké úžitkové vozidlá, sa zhoduje s dôrazom spoločnosti Einride na technológie zamerané na budúcnosť ťažkých úžitkových vozidiel. Vďaka našej výrobnej sile a inovatívnym produktom sme už dosiahli úspech vo viac ako 40 krajinách. Naša spolupráca so spoločnosťou Einride je podnietená našou koncepciou udržateľnosti a investíciami do budúcich technológií v tejto oblasti. V súlade s naším cieľom dosiahnuť do roku 2040 nulové emisie u ťažkých úžitkových vozidiel si naše elektrické nákladné vozidlá nájdu uplatnenie vo vozových parkoch spoločnosti Einride, ktorá vyniká svojimi dopravnými riešeniami zameranými na technológie. Táto spolupráca nielenže poukazuje na význam spolupráce v automobilovom priemysle, ale zároveň podporuje udržateľné technológie a naše ambície stať sa v budúcnosti lídrom v oblasti ťažkých úžitkových vozidiel.“

„Spoločnosť Ford Trucks je príkladom kvalitnej výroby ťažkých úžitkových vozidiel a v spojení s našou špičkovou technológiou nám umožní ešte viac rozšíriť globálnu elektrifikáciu dopravy,“ povedala Ellen Kugelbergová, hlavná produktová riaditeľka spoločnosti Einride. „Einride od základov prestavuje dopravnú sieť a mení predstavu o celom ekosystéme. Preto chceme spolupracovať s výrobcami, ktorí majú rovnakú víziu, ako napríklad tím spoločnosti Ford Trucks.“

O spoločnosti Einride:

Einride je technologická spoločnosť zaoberajúca sa nákladnou mobilitou, ktorá vytvára sieť pre budúcnosť prepravného priemyslu. Spoločnosť Einride bola založená v roku 2016 a stala sa prvou spoločnosťou, ktorá ako priekopník v oblasti nákladnej mobility nasadila autonómne elektrické vozidlo na verejných komunikáciách (Švédsko, 2019). V roku 2022 získala ako prvá spoločnosť povolenie na prevádzku autonómneho nákladného vozidla Pod na verejnej ceste v USA. Spoločnosť Einride prostredníctvom svojej platformy pre mobilitu v nákladnej doprave Einride Saga, svojich elektrických a autonómnych vozových parkov a sietí nabíjania a pripojenia umožňuje prepravcom zavádzať udržateľnú a konkurencieschopnú nákladnú prepravu. Viac informácií nájdete na stránke einride.tech.

O spoločnosti Ford Trucks:

Spoločnosť Ford Trucks, ktorá celosvetovo pôsobí pod spoločnosťou Ford Otosan, je jedným z najväčších medzinárodných výrobcov ťažkých nákladných vozidiel na svete. Vyrábame široký sortiment vozidiel vrátane ťahačov návesov, stavebných vozidiel a dodávkových nákladných vozidiel s hmotnosťou nad 16 ton. Medzinárodná produktová stratégia spoločnosti Ford Trucks je založená na overenej kvalite, odolnosti a úspornosti úžitkových vozidiel Ford. V spoločnosti Ford Trucks spájame viac ako polstoročie skúseností v oblasti dizajnu a výroby so znalosťami vývoja produktov pre konkrétne trhy, ktoré využívame pri návrhu hlavných komponentov našich vozidiel vrátane úplne nových motorov. V súčasnosti pôsobíme v Európe, na Blízkom východe, v Afrike a v Spoločenstve nezávislých štátov a pokračujeme v rozširovaní našej medzinárodnej siete na 3 kontinentoch. Stovky tisíc nákladných vozidiel po celom svete sa každý deň vydávajú na cestu s istotou, ktorú poskytuje značka Ford. Ďalšie informácie o spoločnosti Ford Trucks a jej produktoch v celosvetovom meradle nájdete na lokalite www.fordtrucks.sk.

bez výsledku
Vyhľadávanie