Ford Trucks sa zúčastní Rally Dakar, najťažšom off-roadovom maratóne na svete

VDR Truck Racing, rally tím podporovaný spoločnosťou Ford Trucks, sa po prvýkrát zúčastní pretekov rallye Dakar v roku 2019. Dve vozidlá Ford Trucks z radu Ford Trucks Construction boli špeciálne navrhnuté pre najnáročnejšie preteky na svete. Budú ho riadiť Yves Rutten a Peter Van Delm, obaja sa zúčastnili Dakar Rally prvýkrát v roku 2009.

Odpočítavanie sa začalo pre špciálnu edíciu Rally Dakar 2019, najťažšieho off-road maratónu na svete. Rally začne v meste Lima v Peru, v Južnej Amerike a bude sa konať v dňoch 6. - 17. januára 2019. Na tejto rally sa zúčastní aj automobilový tím VDR Truck Racing, podporovaný spoločnosťou Ford Trucks. Tím spája Yves Rutten a Peter Van Delm, ktorí budú prvýkrát pretekať vo vozidlách Ford Trucks.

Ford Trucks a belgický tím VDR Truck Racing spojili svoje sily s cieľom vyvinúť dve pretekárske vozidlá, ktoré súťažia v najťažšej rally na svete. Vozidlá, ktoré Ford Trucks poslali na rally Dakar v roku 2019, boli navrhnuté s podporou inžinierov spoločnosti Ford Trucks, zatiaľ čo súťažné úpravy boli vyrobené v dielni VDR Racing v Belgicku. Nákladné vozidlá potom zostavili inžinieri spoločnosti Ford Trucks a technická posádka VDR Truck Racing a potom boli testované v reálnych podmienkach s cieľom pripraviť ich na najťažšie preteky na svete.

"Ford Trucks podporuje motoristický šport po celom svete"

Viceprezident spoločnosti Ford Trucks Serhan Turfan vysvetľuje podporu spoločnosti Ford Trucks pre globálny motoršport. "Ako jeden z najväčších výrobcov na globálnom trhu pre ťažké nákladné vozidlá, Ford Trucks kombinuje 60 rokov skúseností s výrobou nákladných vozidiel a schopnosťou vyvíjať produkty, ktoré spĺňajú požiadavky trhu. Zatiaľ čo budeme naďalej rásť ako medzinárodná značka na Strednom východe, Afrike a Európe, investujeme aj do motoršportov a podporujeme ich. S VDR Truck Racing sme partneri od roku 2016. V rámci tohto partnerstva budú naše vozidlá Ford Trucks prvýkrát pretekať v rally Dakar. Keď sme vystavili naše vozidlá testom, ktoré napodobňujú podmienky pretekov, sme presvedčení, že ich výkon a trvanlivosť im pomôžu uspieť v Dakarskej rally. Sme veľmi radi, že môžeme spolupracovať s tímom VDR Truck Racing, ktorý má celosvetový úspech. Spoločnosť VDR Truck Racing získala dôveru vo Ford Trucks, aby si vzala vozidlá Ford Trucks na najťažšie preteky na svete a my im želáme všetko najlepšie. "

Okrem pretekárskych vozidiel poskytne Ford Trucks všetko potrebné vybavenie v púšti týmu VDR Truck Racing, ktorý sa skladá z dvoch vodičov, štyroch spolujazdcov a osemčlennej technickej posádky. Tím bude tiež sprevádzaný servisným vozidlom od spoločnosti Ford Trucks.

41. Rally Dakar sa bude konať v Južnej Amerike. Na rozdiel od predchádzajúcich rokov tento rok bude prebiehať iba cez Peru. Rally začne slávnostným štartom 6. januára 2019 a bude trvať 11 dní. Počnúc Limou sa rally skladá z 10 etáp. Po dokončení trasy, ktorá preteká cez púšte v Peru, preteky skončia 17. januára v Lime.

bez výsledku
Vyhľadávanie